Ako sa starať o ruky a nechty? Správna domáca a salónová starostlivosť
Autor DÉLIA
| 29 názory
Manikúra & pedikúra

Pokožka rúk má málo mazových žliaz a tenkú vrstvu tukového tkaniva, a preto vplyvom vonkajších faktorov rýchlo stráca ochranný lipidový plášť. V dôsledku toho sa Vaša pokožka stáva suchou, popraskanou a červenou a nechty sa stávajú matnými. Ako sa postarať o svoje ruky a nechty? Ako sa zbaviť tmavých škvŕn doma a v salóne? Nižšie si prečítate, ako to urobiť správne.

Ako sa postarať o svoje ruky?

Aj keď môžeme využiť pomoc profesionálneho salónu, mali by sme byť schopní urobiť si základné ošetrenia doma.

Domáca starostlivosť o ruky

Aby ste zabránili vysychaniu pokožky, mali by sme po po každom umývaní rúk použiť zvlhčujúci krém, ktorý znovu vytvorí jej hydro-lipidovú vrstvu. Najlepšou voľbou bude krém obohatený o zvlhčujúce, ochranné a upokojujúce látky, ako sú vazelína, glycerín, aloe, alantoín a silikóny. Po niekoľkých dňoch systematického ošetrovania vaše ruky zmäknú a vyhladia sa.

Ak je pre vás ťažké aplikovať si krém pravidelne a pokožka je suchá a popraskaná, môžete skúsiť intenzívnejšiu regeneráciu rúk. Vo večerných hodinách si do rúk vmasírujte silnú vrstvu vyživujúceho krému na ruky, séra alebo masky. Každý z nich obsahuje značné množstvo vitamínov, ako aj zvlhčujúcich a regenerujúcich látok. Potom si nasaďte bavlnené rukavice a choďte spať. Takýto obklad spôsobí, že zložky kozmetického prostriedku preniknú hlbšie do pokožky.

Rovnako dobrým ošetrením je rýchly hydratačný kúpeľ. Zahrejte si olivový olej v miske a namočte doň ruky. Po niekoľkých minútach pokožku osušte papierovou utierkou.

Starostlivosť o ruky v salóne

Ak ste sa rozhodli využiť pomoc profesionála, je dobré vybrať si Manikúrovú spa s parafínom. Takéto ošetrenie regeneruje nechty a suchú pokožku. Začína rovnako ako klasická manikúra vyplňovaním nechtov, rezaním kutikúl a leštením nechtov. Potom je čas na cukrový peeling, ktorý nielen pokožku vyčistí, ale tiež ju aj vyhladí a vyživí vďaka rastlinným olejom. Potom sa odstráni prebytočný cukor a kozmetička vmasíruje výživný olej a masla obohatené o hydratačné a regeneračné látkamy do pokožky a do nechtov . Takéto ruky by sa mali trikrát ponoriť do roztaveného vosku, aby sa získala hrubá vrstva. Potom sú pevne zabalené do plastových vreciek. Po 15 minútach ruky z takýchto vreciek vyberiete. Po takomto ošetrení je pokožka hladká, zvlhčená a nechty vyzerajú zdravo.

Ako sa starať o nechty?

Zlý stav nechtov je dôsledkom kontaktu s čistiacimi prostriedkami, ktoré vysušujú nechtovú platničku. Keď sú nechty príliš vysušené, sú krehké a majú tendenciu štiepenie. Ak sa na nich začnú objavovať tmavé škvrny a odfarbenia, znamená to, že naše telo nám chce niečo povedať a to nie je dobrá správa. V tejto situácii je dobré navštíviť dermatológa, ktorý má predpíše dávku vitamínov a minerálov.

Tmavé škvrny na rukách

Tu je na vine Slnko. Lúče stimulujú melanocyty alebo bunky, aby produkovali melanín, hnedý kožný pigment. V dôsledku dlhého vystavenia sa slnečnému žiareniu sa hromadia melanocyty, ktoré tvoria tmavé škvrny.

Farebné kožné škvrny a tmavé škvrny – ako sa ich doma zbaviť?

Ak sa chcete zbaviť sfarbenia sami alebo aspoň ho zredukovať, mali by sme siahnuť po kozmetike, ktorá bieli škvrny. Výber je obrovský: niektoré z nich zlepšujú odlupovanie epidermy, zatiaľ čo iné inhibujú proces pigmentácie, a tak bránia novému sfarbeniu. Takéto výrobky obvykle obsahujú v miernej koncentrácii hydrochinón, arbutín, vitamín A alebo C a ovocné kyseliny alebo kyseliny kojové, lipoové, azaleoové alebo fytokyseliny.

Začnite s čistením rúk, aby ste odstránili odumreté kožné bunky a vyrovnali tón pleti. Takýto postup by sa mal opakovať každých 4-5 dní, pretože uľahčuje vstrebávanie látok. Ak sa musíme zbaviť iba malých škvŕn, mali by sme zvoliť krém so špeciálnym aplikátorom, ktorý umožňuje presnú aplikáciu. Na druhej strane, ak je vaším cieľom rovnomerné rozjasnenie pokožky rúk, použite bieliaci krém namiesto bežného krému na ruky. Takáto kozmetika zvyčajne senzibilizuje pokožku na slnku, preto si ju aplikujte pred spaním. Počas dňa chráňte pokožku krémom s vysokým UV filtrom, najmenej s SPF 30, aby ste zabránili výskytu nových škvŕn.

Kožné zafarbenie a tmavé škvrny – ako sa ich zbaviť v salóne?

Profesionálne ošetrenie začína silným soľným peelingom, ktorý významne uľahčuje vstrebávanie aktívnych zložiek. Potom kozmetička masíruje do rúk depigmentačné sérum a nanesie masku na bielenie s výťažkom z moruše a arbutinou. Po 15 minútach sa maska ​​z rúk odstráni. Na záver sa používa krém na ruky na príjemnú masáž rúk. Výsledkom je hladšia a ľahšia pokožka, na redukciu tohto problému je však potrebné podstúpiť niekoľko sedení.