Japonská manikúra – návod krok za krokom
Autor DÉLIA
| 49 názory
Manikúra & pedikúra

Mnoho žien má problém so štiepením a krehkosťou nechtov. Japonské ženy našli liek už pred 400 rokmi. Čo je to japonská manikúra a ako na to? Aké sú jej účinky? Je lepšie si ju robiť doma alebo v salóne?

Čo je to japonská manikúra?

Japonské ženy používajú japonskú manikúru už štyristo rokov. Ich nechty sú vyživované a zároveň mimoriadne lesklé. Túto metódu vyvinula japonská spoločnosť P.Shine, odtiaľ vzniklo druhé meno japonskej manikúry (manikúra p.Shine).

Japonská manikúra je o vtieraní špeciálnej pasty s vitamínmi a minerálmi do nechtovej platničky a nanášaní vrstvy prášku. Pasta má charakteristickú zelenú farbu a obsahuje látky, ktoré vyživujú a spevňujú nechty, čím im dodávajú jedinečný ružový perlový lesk. Je to vďaka vitamínom A a E, kremeňu z Japonského mora, včeliemu peľu a keratínu.

Pred použitím pasty by sme si mali vyleštiť vrchnú vrstvu každého nechtu. Týmto spôsobom sa pasta dostane do hlbšej vrstvy nechtovej platničky. Aby tam zostal, vmasírujte si malé množstvo špeciálneho prášku do nechtov.

Celé tajomstvo spočíva vo vhodnom votrení pasty a prášku: v rovnakom smere a s použitím tlmivých nástrojov; zelená sa používa na votrenie pasty a ružová na votrenie prášku. Počas ošetrenia sa nepoužívajú kovové pilníky na nechty a kutikuly sa nerežú.

Japonská manikúra – krok za krokom

Ak si chcete doma urobiť japonskú manikúru, budete potrebovať:

  • obojstranný pilník používaný na skracovanie a leštenie nechtov – pred ošetrením,
  • plastová špachtľa používaná na nanášanie pasty a prášku p.Shine a na odstraňovanie kutikul
  • pasta by sa mala vtierať do nechtovej platne pomocou zeleného nástroja roztoku energetickými pohybmi,
  • prášok sa má nanášať pomocou ružového tlmivého nástroju s energetickými pohybmi. Vďaka tomu môžu látky v paste voľne prenikať do nechtovej platničky.

Ošetrenie trvá asi 40 minút a má sa opakovať každé 3 týždne.

Japonská manikúra – účinky

Japonská manikúra je metóda, ktorá vyživuje a posilňuje prírodné nechty a dodáva im zdravú ružovú perlovú žiaru. Je to spôsobené prísadami obsiahnutými v prírodnej paste: vitamínom A a E, keratínom, včelím peľom a kremíkom z Japonského mora. Japonská manikúra sa odporúča najmä pre krehké a štiepajúce sa nechty.

Účinok ošetrenia je viditeľný okamžite po použití. Aby vám vydržala, mala by sa opakovať 3-4 krát v intervale 3 týždňov.

Japonská manikúra – doma alebo v salóne?

Japonská manikúra je veľmi populárnym ošetrením kozmetických salónov. Môžete si však tiež kúpiť súpravu, aby ste si ju dokázali urobiť doma sami. Len si nezabudnite vybrať kvalitný a originálny produkt. Použitie plastových nástrojov namiesto prírodných môže viesť k nulovým výsledkom.

Japonská manikúra a hybridná manikúra

Po japonskej manikúre by ste si nemali robiť hybridnú manikúru. Je to preto, že nechtová doštička je potom príliš mastná. Najlepšie je počkať približne dva dni.