Liečba pre zdravé nechty: návod krok za krokom
Autor DÉLIA
| 27 názory
Manikúra & pedikúra

Čo je dôležitejšie: krásne alebo zdravé nechty? Vylučuje jedno vždy to druhé? Krásne nechty nemusia byť dlhé alebo namaľované rôznymi farbami. V dnešnej dobe rastie tendencia sa o nechty starať, namiesto toho, aby sa zdobili. Sauté nechty sú žiaria menej, ale majú prirodzený, zdravý lesk. Nanešťastie si nestačí prestať nechty maľovať, aby sa to dosiahli. Prírodná starostlivosť si vyžaduje viac ošetrení ako nanesenie dvoch vrstiev laku na nechty, ale po pravidelnom používaní dosiahnete prekvapujúce výsledky už po týždni. Ako dosiahnuť zdravé a krásne nechty? Ako si správne robiť manikúru a čo je to japonská manikúra? Je výživný nechtový odvar efektívny? Ak áno, ako si ho pripraviť?

Ako sa starať o nechty?

Každý lak na nechty, či už hybridný, gélový alebo akrylový, vysušuje nechtovú doštičku a blokuje prístup vzduchu. Výsledkom je, že nechty sú krehké a začínajú sa štiepať. Ak si ich pravidelne lakujete bez toho, aby ste im venovali čas na regeneráciu, oslabíte ich. Z tohto dôvodu je prvým krokom k lepšiemu zdraviu vašich nechtov pravidelná prestávka od lakovania (najmenej 2-3 týždne).

Naše nechty často oslabujeme, napríklad keď ich vystavujeme častému kontaktu s čistiacimi prostriedkami a keď nenosíme ochranné rukavice. Pred prácou v domácnosti, umývaním riadu alebo prachom si musíme chrániť ako ruky, tak aj nechty.

Nezabudnite na zdravú výživu. Vo vašej strave by mali byť aspoň počas obdobia regenerácie nechtov výrobky bohaté na zinok, meď a kremík, to znamená orechy, tekvica a slnečnicové semená.

Krásne nechty – krok za krokom

Čo by ste mali urobiť, aby vaše nechty vyzerali pekne? Prvou fázou bude manikúra a ďalšou fázou je výživna nechtovou vodou, ktorá zvlhčí pokožku a posilní nechtovú doštičku.

Manikúra

 1. Odstráňte starú vrstvu laku pomocou odstraňovača laku na nechty bez acetónu. Potom si umyte ruky jemným mydlom.
 2. Na tvarovanie nechtov použite papierový, alebo sklenený pilník. Robte to iba jedným smerom.
 3. Aplikujte si zmäkčovadlo, alebo si nechty namočte na niekoľko minút do vody s olivovým olejom.
 4. Osušte si ruky a jemne zatlačte kutikuly dozadu oranžovou tyčkou.
 5. Odstráňte prebytočnú pokožku pokožky pomocou nožničiek na nechty. Dbajte na to, aby ste si nezastrihli príliš hlboko, pretože by to mohlo poškodiť maticu nechtov.

Výživný nechtový odvar

 1. Zahrejte polovicu pohára olivového oleja.
 2. Pridajte vitamíny A + E z kapsúl, ktoré si môžete kúpiť v lekárni.
 3. Nechty ponorte do teplého olivového oleja a nechajte pôsobiť najmenej 10 minút.
 4. Ruky si utrite papierovou utierkou. Najlepšie je, ak si ruky neumývate, ale namiesto toho si olej vmasírujete do svojej pokožky.

Ako dosiahnuť krásne nechty?

Ak si chcete výsledky udržiavať čo najdlhšie, je potrebné, aby sa takéto ošetrenie uskutočňovalo pravidelne. Z tohto dôvodu by sa manikúra a vyživujúce nechtové odvary mali robiť systematicky, najlepšie raz týždenne. A čo viac, je dobré nechtovú doštičku pravidelne hydratovať olejmi a sérom. Produkt si jednoducho vmasírujete do pokožky a nechtov, najmä do matrice.

Môžete použiť:

 • ricínový olej, ktorý zabraňuje štiepeniu nechtov a ich krechkosti. Mal by sa používať dvakrát denne – ráno a večer;
 • arganový olej s intenzívnymi zvlhčujúcimi vlastnosťami a bojujúci proti starnutiu. Môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy a aplikovať si ich na nechtové doštičky a celé ruky;
 • multivitamínové vyživujúce séra – dostupné v lekárňach. Obsahujú komplex vitamínov a spevňujúcich prísad, ako sú ceramidy, keratín, vápnik alebo mastné kyseliny. Pravidelné používanie zabraňuje štiepeniu nechtov a ich krehkosti. Vyberte si tie, ktoré majú kefu, aby ste si mohli sérum vmasírovať do nechtov a pokožky;
 • séra vo forme číreho laku na nechty – obsahujú veľa cenných zložiek, ale dajú sa odstrániť iba pomocou odlakovača na nechty. Používajte ich iba po 2 až 3 týždňoch od začiatku regeneračného procesu. Mali by sa nanášať každý deň počas 3 po sebe nasledujúcich dní a odstraňovať pomocou odlakovača na nechty bez acetónu. Po dvojdennej prestávke je potom možné aplikáciu zopakovať.

Na druhej strane by ste sa mali vyhnúť séram obsahujúcim formaldehyd. Aj keď môžu nechty posilňovať, tie sa však stávajú suchými a poškodenými. Formaldehyd tiež zhoršuje stav kutikuly.

Japonská manikúra

Japonská manikúra vyživuje suché a štiepajúce sa nechty. Ošetrenie zahŕňa vmasírovanie špeciálnej hydratačnej pasty do nechtovej platničky. Pasta obsahuje vitamíny A, E a H, provitamín B5, keratín, včelí peľ a oxid kremičitý z japonského mora. Toto ošetrenie nechty skrášľuje a poskytuje im krásny lesk.