Fakty a mýty o vôňach: Ako si môžete vybrať, testovať a vyberať parfumy?

Vône sú komplexným výrobkom a pre väčšinu ľudí môžu byť veľmi zložité. Určite majú mnoho ľudí, ktorí majú otázky o parfumoch. Existuje ich veľa, od typov parfumov, ako by ste si ich mohli vybrať a vyberať, až po to, čo presne znamená rozlíšiť parfumy aktívneho a pasívneho typu. Nehovoriac o tom, koľko ľudí má otázky ohľadom mýtov a faktov týkajúcich sa vôní.

Preto by sme položili niekoľko najčastejších otázok o parfumách. Ak teda hľadáte odpovede na svoje otázky, tu je váš sprievodca pre všetky vaše otázky o parfumoch.

Typy vôní

Parfumy sa môžu v niekoľkých kategóriách rozdeliť do troch hlavných typov; parfumy aktívneho typu, parfumy pasívneho typu a parfumy s požehnaním. Aktívne typy parfumov sú určené pre ľudí, ktorí chcú produkovať väčšie množstvo vône počas dňa, ale majú tendenciu byť menej trváce a často po niekoľkých hodinách vyblednú. Pasívne typy puškých parfumov sú určené na dlhšie trvanie a sú často vyrobené z silnejších vôní, ktoré nedovoľujú premeniť. Parfumy s požehnaním sú tiež veľmi obľúbené a sú ovocné alebo kvetinové, bohužiaľ sú stanovené na rýchle vyblednutie. Ďalším druhom parfumov sú parfumy, ktoré sú vyrobené na mieru pre určitého zákazníka, a ako ich názov naznačuje, parfumy vyrobené na mieru môžu byť ľubovoľnej intenzity.

Ako vybrať?

Keď si vyberáte parfumové produkty, je veľmi dôležité analyzovať, čo presne hľadáte. Čo je vaša príležitosť? Koľko trvá? Ak ste na večierok s príležitosťou prežiť celú noc, možno môžete vyskúšať niečo silnejšie, ako je napríklad parfum pasívneho typu. Ak ste na pracovnej schôdzke, potom je lepšie obmedziť sa na kvetinové alebo ovocné parfumy s požehnaním.

Všetky parfumy sú vyrobené z rôznych zložiek a to môže mať významný vplyv na trvanie vône, keď je použitý na koži. Všeobecne platí, že parfumy, ktoré sú vyrobené z cennejších prírodných ingrediencií, sú silnejšie a trvá dlhšie. Môžete tiež skontrolovať étiketu tohto parfumu, ktorá vám tiež napovie, aké ingrediencie sú použité a aké sa pestuje najmä v trvaní.

Ďalšia vec, ktorú musíte mať na pamäti, je, aby ste si vybrali vôňu, ktorá sa hodí k vašmu telu. Aj keď je parfum fenomenálny a robí zázraky pre iného človeka, to neznamená, že bude rovnako úžasný na vás. Preto je dôležité skúšať rôzne vône a skontrolovať, ako reaguje koža.

Ako skontrolovať vôňu?

Existuje niekoľko spôsobov, ako to môžete urobiť. Ak skúšate vôňu, mali by ste sa uistiť, že si ju preveríte na niekoľkých miestach na koži. Najlepšie je skúšať vôňu na skrátenom priestore času, predtým ako ju na kúpu. Každá ľudská pokožka je iná a môže interagovať s parfumom rôznymi spôsobmi. Ak sa vôňa nevzťahuje k vašej pokožke, je ľahko rozpoznateľná. Vždy je dobré skontrolovať to na večer, pretože vôňa je iná, keď sa používa a vyčerpáva.

Počas skúšky nosný test by ste mali nikdy aplikovať parfum priamo na zápästie a tiež nikdy nedávajte parfum do sepnutých častí. Vždy skúste na častiach tela, ktoré sú najstaviteľnejšie, ako sú krk, ​​zápästia atď. Nezabudnite, že aj keď vôňa vyhovuje vašim požiadavkam, je dôležité skontrolovať, či je citlivá na vašu pokožku. Uistite sa, že nezažívate žiadne chemické alebo alergické reakcie.

Mýty a fakty o vôňach

Existuje veľa falošných informácií o parfumoch, ktoré môžu očarí vaše otázky. Tu je niekoľko často diskutovaných mýtov a faktov o parfémoch, ktoré by ste mali mať na pamäti:

  • <

Ďalší článok

Deodorant a antiperspirant: Čo je rozdiel?

Ut júl 16 , 2013
Deodorant a antiperspirant sú dva produkty, ktoré často kupujú ľudia, ktorí sa snažia zaistiť, aby ich telo voňalo dobre a vyzeralo čisto. Je však dôležité rozlišovať medzi deodorantom a antiperspirantom. Oba produkty majú svoje výhody a možno budete musieť skúsiť obe, aby ste zistili, ktorý je pre vás najlepší. Deodorant […]