Ako svoje vlasy ochrániť počas tepelného stylingu? Najlepšie prípravky na ochranu pred teplom TU

Buďme úprimní – ochrana pred teplom je tou najdôležitejšou vecou, ktorú je potrebné používať, ak svoje vlasy každodenne trápite fénom alebo žehličkou. Iba keď sa používa pravidelne, dokáže termoochrana vlasy ubrániť pred deštruktívnym efektom vysokých teplôt. Ale ako nájsť ten správny produkt? Ako budete vedieť, že prípravok na ochranu pred teplom je dosť dobrý pre vaše vlasy? Aby sme vám pomohli urobiť správne rozhodnutie, pripravili sme si krátky zoznam tých najlepších prípravkov na termoochranu vlasov. Za krátky okamih zmiznú všetky vaše pochybnosti. 

Je dobré si uvedomiť, že styling vlasov pomocou populárnych prístrojov, ktoré používajú teplo, bez adekvátnej ochrany, spôsobí katastrofu. Vysoké teploty spôsobujú vlasom nenávratné poškodenie, menia ich tvar a štruktúru. Dobrou správou ale je, že predchádzanie týmto negatívnym dôsledkom tepelného stylingu je vcelku jednoduché. Úplne prvým krokom je izolovanie vlasu od tepla pomocou termoochranného prípravku. Bolo by ešte lepšie, ak by produkt, ktorý ste si vybrali, obsahoval aj živiny a hydratačné zložky, aby vám dal ešte viac, než len to, že ochráni vaše vlasy pred teplom. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou, ktorú treba v takomto prípravku hľadať, je možnosť aplikácie na suché aj vlhké vlasy – táto vlastnosť je veľmi dôležitá, najmä ak nemáte dostatok času na umytie vlasov pred každou úpravou. 

Aký je ten najlepší prípravok na ochranu pred teplom, ktorý môžete aplikovať na svoje vlasy? Pozrite si nižšie náš rebríček a vyberte si produkt, ktorý zachová vaše vlasy zdravé a lesklé počas žehlenia alebo fénovania. 

HODNOTENIE PRODUKTOV NA OCHRANU VLASOV PRED TEPLOM

1. Nanoil Heat Protectant Spray

nanoil SPREJ NA OCHRANU PRED TEPLOM

Tento produkt na ochranu vlasov pred teplom bol vytvorený na to, aby zvyšoval rezistenciu vlasov na vysoké teploty a tiež ich chránil pred ostatnými zdrojmi tepla, ako napríklad pred priamym slnkom. Aplikácia nie je vôbec problematická – produkt je potrebné aplikovať na suché alebo uterákom vysušené vlasy pár sekúnd pred tým, ako použijete žehličku, kulmu alebo fén. Nanoil Heat Protectant Spray je vhodný pre všetky typy vlasov, čo znamená, že ho môžete použiť na jemné a delikátne, ťažké a hrubé a aj kučeravé vlasy s tendenciou ku krepovateniu. Ľahké zloženie v elegantnej zlato-čiernej fľaštičke dodáva vlasom množstvo cenných látok, ako napríklad proteíny hodvábu. Dodávajú vlasom hladkosť, pomáhajú s jednoduchým vytváraním rôznych vlasových štýlov. Vďaka spreju sú tiež vlasy odolné aj voči teplotám dosahujúcim 440-stupňov/220-stupňov (Fahrenheit a Celsius), zlepšuje vzhľad vlasov a zároveň nezbavuje účes objemu. Nanoil Heat Protectant Spray je odporúčaný profesionálnymi kaderníkmi a aj normálnymi používateľmi. Určite stojí za to ho vyskúšať, aj preto, že sa jedná o veľmi dostupný produkt!

viac informácií: nanoil.sk

2. Moroccanoil Protect Spray

Tento sprej získava svoju silu z provitamínu B5 a arganového oleja. Bol špeciálne vytvorený na to, aby ochránil vlasy pred tepelným poškodením, Moroccanoil Protect Spray má najlepšie účinky na extrémne suché a krehké pramene. Je to preto, že sa sústredí na dodávanie živín a hydratácie, uzamyká ich pod priehľadnou ochrannou vrstvou, ktorá naviac vlasy chráni pred silným vetrom a ďalšími nepriaznivými vplyvmi počasia. Naviac, Moroccanoil Protect Spray zvyšuje elasticitu vlasov, je jednoduchšie ich upraviť a účinne bojuje proti krepovateniu. Je vhodný pre tých, ktorí milujú používanie rastlinných olejov v každodennej starostlivosti, no ľudia s hustými a ťažkými vlasmi by mali byť pri aplikácií opatrní – môže zaťažiť vlasy a zbaviť ich objemu. Aj keď je cena trochu vyššia, produkt určite stojí za vyskúšanie, najmä ak sú vlasy vo veľmi zlej kondícií. 

3. Z.one Milk_Shake Lifestyling Thermo-Protector Spray

Ďalší z ochranných sprejov od populárnej značky. Ľahká konzistencia chráni vlasy pred teplom zo všetkých stylingových pomôcok, ako je fén, kulma alebo žehlička na vlasy. Z.one Milk_Shake Lifestyling Thermo-Protector Spray posiluje vlasy neviditeľnou vrstvou a tým efektívne zabraňuje štiepeniu, lámaniu a poškodeniu. Aktívne ingrediencie použité v tomto prípravku sú naozaj unikátne: quinoa proteíny, mliečne proteíny a UV filtre. Sú zodpovedné za ochranu vlasov pred nepriaznivými účinkami znečisteného ovzdušia. Navyše zachovávajú farbu vlasov a zvyšujú lesk. Mliečne proteíny zase robia vlasy jemnejšími a hydratovanými. Tiež dokážu zaplniť jemné prasklinky, ktoré sa objavujú na vonkajšej štruktúre vlasu. Tento Lifestyling Thermo-Protector Spray je veľmi jednoduchý na použitie a nezbavuje vlasy objemu. Je ale celkom drahý. 

4. Davines Melu Hair Shield

Na živiny bohatý prostriedok na ochranu vlasov pred teplom, obsahujúci extrakt z rozmarínu a extrakt z šošovice z Villalby. Je vhodný najmä pre dlhé a poškodené vlasy, pretože jeho ľahké zloženie dokáže vlasy uchrániť od: vysokých teplôt, znečistenia ovzdušia, toxínov a mechanického poškodenia. Davines Melu Hair Shield dokáže zvrátiť poškodenie a účinne bojuje proti dehydratácií tým, že vlasom dodáva vodu. Tento efekt je najlepšie vidieť na vlasoch, ktoré sú zničené rôznymi procedúrami v salónoch, ako sú farbenie alebo odfarbovanie. Toto nezvyčajné zloženie je jedným z hlavných dôvodov, prečo je tento produkt taký známy. Cena za fľaštičku nie je nízka, no na druhej strane vám aj dlho vydrží.

5. EVO Icon Welder Heat Protection Mist

Tento sprej na ochranu vlasov pred teplom pôvodom z Austrálie je jedným z najlepšie sa predávajúcich prípravkov na starostlivosť o vlasy. Jedným z dôvodov prečo, je prístup značky k planéte Zem a ľuďom, ktorý na nej žijú – EVO chce byť vnímaná ako značka priateľská k životnému prostrediu. Ich jemná hmla na ochranu vlasov pred teplom je vhodná pre všetky typy vlasov, ochraňuje ich pred UV žiarením a vysokými teplotami produkovanými všetkými stylingovými pomôckami. Taktiež uľahčuje styling vlasov a zvyšuje výdrž účesu, vďaka čomu si môžete užiť perfektne vyzerajúcu fúkanú po celý deň. EVO Icon Welder Heat Protection Mist zanecháva vlasy hebké a lesklé a tiež rezistentné ku krepovateniu.

Ďalší článok

TOP 10 sér na tvár s vitamínom C, ktoré musíte vyskúšať!

Ne okt 18 , 2020
Od bezchybnej pleti vás delí len krok. Aby ste tento krok mohli urobiť, potrebujete most, ktorý vás prevedie na druhú stranu. Vitamín C je takýmto mostom. Je to prostriedok vhodný proti starnutiu, zvyšujúci žiarivosť a odstraňujúci hyperpigmentácie, vďaka ktorému sa budete vo svojej koži cítiť opäť šťastne. Popularita sér s […]