Bojíš sa jaziev a pigmentových škvŕn? Skús pokúsiť použiť frakčné laser!

Kozmetické odstránenie jaziev a pigmentových škvŕn je pre väčšinu ľudí veľkou výzvou. Väčšina ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť plastickú chirurgiu alebo drahé kozmetické procedúry, sa obracia na lacnejšie a menej invazívne možnosti, ktoré im pomôžu zbaviť sa jaziev a pigmentovaných škvŕn. Ak to pre vás znie zaujímavo, prečítajte si ďalšie informácie o tom, čo je frakčný laser a ako môže pomôcť dosiahnuť lepšiu pleť.

Čo je frakčný laser?

Frakčný laser je kozmetická procedúra, ktorá sa používa na odstránenie jaziev a pigmentových škvŕn. Procedúra pozostáva z bombardovania pokožky sériou veľmi slabých a krátkych laserových lúčov. Toto vedie k zmenšeniu jaziev a obnoveniu farby kože. Frakčný laser sa často používa na odstránenie jaziev po akné, hyperpigmentáciu, jazvy poškodenia spôsobeného slnkom, pigmentovaných škvŕn a rozšírených ciev.

Ako pracuje frakčný laser?

Frakčný laser produkuje impulzy mikro-krátkych laserových lúčov, ktoré prenikajú cez hornú vrstvu kože. Tieto impulzy stimulujú podkožnú kolagénovú vrstvu. Dôsledkom tohto stimulu je obnova a tvorba kožného kolagénu, čo je multifunkčný proteín, ktorý zaisťuje elasticitu, pevnosť a hydratáciu pokožky. Jazvy sa môžu zmenšiť, rozšírené cievy sa môžu uzatvoriť, hyperpigmentácia sa môže znížiť a pokožka sa môže vyhladiť. Je to účinný spôsob odstraňovania pigmentovaných škvŕn, ktorý funguje okamžite a s dlhodobým efektom. Frakčný laser je preto veľmi populárnym spôsobom pre starostlivosť o pleť.

Kto je vhodný na frakčný laser?

Frakčný laser je pre veľké množstvo ľudí, ktorí čelí všetkým druhom kozmetických problémov vrátane jaziev a pigmentových škvŕn. Procedúra je vhodná pre všetky typy pokožky, či už tmavopiáá alebo svetlopiata. Procedúra je účinná pre ľudí s jazvami po akné, vráskami, prudkou pigmentáciou, škvrnami od slnka, jazvami poškodenia spôsobenými pomoložkou, popraskanou a večne suchou pleťou a mnohými inými formami kozmetických problémov.

Ako to funguje?

Frakčný laser funguje poskytovaním mnohých veľmi slabých, ale silných laserových lúčov. Tieto lúče skutočne prechádzajú cez horúce zóny poškodenia, čím stimulujú obnovu kolagénu v pokožke. Procedúra trvá približne 30-45 minút, generuje veľmi malú bolesť a nie je vyžadovaná anestezia. Po ukončení procedúry je pokožka chvíľu začervenaná, ale túto reakciu je možné zvládnuť pomocou telových krémov. Procedúru by mal monitorovať skúsený a zručný dermatológ.

Čo sú výhody frakčného laseru?

V porovnaní s konvenčnými kozmetickými procedúrami má frakčný laser veľa výhod. Jednou z najdôležitejších výhod je, že táto procedúra poskytuje rýchle, uspokojivé výsledky, ktoré môžu byť viditeľné už po prvej návšteve lekára. Môžete tiež vidieť významné zníženie jaziev a vyhladenie a zmäkčenie pokožky. Je to tiež nízko invazívny spôsob starostlivosti o pleť, ktorý nevyžaduje dlhú dobu zotavenia. V porovnaní s inými procedúrami je frakčný laser cenovo dostupný a beznovačný.

Aké sú nevýhody?

Jednou z najväčších nevýhod frakčného laseru je, že môže spôsobovať začervenanie, pálenie alebo svrbenie. Okrem toho je dôležité pochopiť, že frakčný laser nie je vhodný pre všetkých a môžu ho používať len určité typy ľudí. Ak máte citlivú pokožku, autoimúnny ochorenie alebo ak používate určité lieky, frakčný laser nemusí byť pre vás vhodnou možnosťou starostlivosti o pleť. Procedúru by mal vykonávať zručný lekár, aby sa dosiahli uspokojivé výsledky a čo najmenej bolesti a poškodenia pokožky.

Záver

Frakčn

Ďalší článok

Nanoil Argan Oil: Najkvalitnejšie sérum na tvár, vlasy a telo na rastlinnej báze

Pi okt 26 , 2012
Poznáte už Nanoil Argan Oil? Je to koncentrovaný elixír jantárového odtieňu s orechovou príchuťou, ktorý nám darovala matka príroda. Vďaka tomuto oleju bude váš každodenný rituál krásy ešte príjemnejší a zábavnejší ako doteraz. Potom ako si na telo nanesiete arganový olej, už ho viac nepustíte z ruky. Ako to vieme? […]
najlepší arganový olej