Antibakteriálny gél Tea Tree Night Lotion od The Body Shop. Ako funguje čajovníkový olej?

Ako sa na našu pleť dostanú baktérie?

Stáva sa, že si tvár dlhší čas neočistíme, a baktérie, ktoré víria vo vzduchu na nej ostanú nalepené. Ak im poskytneme dostatočný čas, začnú sa množiť na povrchu pokožky. Dostávajú sa aj do pórov na pokožke a spolu s prachom a inými nečistotami ich upchávajú. Prebytok kožného mazu v kombinácii s odumretými bunkami pokožky tiež upcháva póry a ak sa k tomu pridajú nečistoty a baktérie, problém je na svete. V takomto prostredí sa totiž baktérie ochotne množia a tak dochádza k zápalu. Baktérie spätne dráždia mazové žľazy, aby produkovali ešte viac mazu a vznikajú nepekné vyrážky, nazývané akné. Po akné ostávajú jazvičky a biele fľaky, čo nikoho nepoteší. Agresívne čistiace prostriedky na tvár spôsobujú podráždenie pokožky a dokonca prispievajú k rýchlejšiemu množeniu baktérií. Takže ako by sme sa mali o pokožku na tvári starať, aby sme dosiahli čo najlepšie výsledky? Jednoznačne, základom je rovnováha.

tea-tree1

Tea Tree Night Lotion od The Body Shop.

Firma Body Shop vie ako má byť zloženie kozmetického prípravku správne vyvážené. Antibakteriálny gél Tea Tree Night Lotion pomáha udržiavať skvelý vzhľad pleti. Okrem toho tento výrobok zabezpečuje zvlhčovanie a lieči akné. Samozrejme, to nie je ani zďaleka všetko, čo dokáže. Ak si budete aplikovať Tea Tree Night Lotion denne, vaša pokožka sa prestane lesknúť. Okrem toho môže tento prípravok fungovať aj ako podkladový makeup. Je ľahko roztierateľný a dobre sa vstrebáva. Nemení farbu ani po dlhšom čase na tvári. Produkt je dostupný v zelenej plastovej fľaštičke s rozprašovačom. Má objem 30 ml a vydrží asi dva mesiace ak si ho aplikujte dvakrát denne. Hlavnou zložkou tohto gélu je extrakt z čajovníkového oleja.

Aké účinky má čajovníkový olej?

Čajovníkový olej sa listuje z lístkov stromu zvaného Tea Tree. Tento strom rastie v Austrálii a na Novom Zélande a má široké medicínske využitie a liečivé účinky. Používa sa aj v mnohých kozmetických prípravkoch. Upokojuje podráždenie pokožky, pomáha s akné, reguluje tvorbu mazu a okrem toho má antibakteriálne a antivírusové účinky. Práve preto je čajovníkový olej použitý aj vo výrobku od firmy Body Shop, Tea Tree Night Lotion gél. Aké je ďalšie použitie tohto výrobku? Môžete ho využiť aj ako aromaterapiu, inhalovať alebo ho použiť ako repelent proti hmyzu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalší článok

Osviežujúci rozprašovač na tvár Face Mist od Bobbi Brown.

Ut nov 8 , 2016
V lete je pokožka našej tváre oveľa zraniteľnejšia a vyžaduje častejšie osvieženie, rovnako ako make up vyžaduje fixovanie. Kozmetická značka Bobbi Brown úspešne skombinovala tieto dve požiadavky do jedného výrobku. A tak vznikol rozprašovač, ktorý vyrába jemnú hmlu, ktorou si môžete kedykoľvek osviežiť tvár a zároveň zafixovať makeup. Pozrime sa […]