TOP 6. Najlepšie keratínové masky na vlasy podľa vlasových stylistov

Hľadáte niečo, čo by vám pomohlo s poškodenými a nadmerne zaťažovanými vlasmi? Našťastie, existuje množstvo spôsobov, ktoré vám s tým pomôžu. Môžete napríklad požiadať svoju kaderníčku, aby vám urobila vlasovú kúru na mieru pre vás alebo sa pokúsite o všetky potreby vašich vlasov postarať samy doma. Stačí vám siahnuť po správnom produkte, a tým je keratínová maska na vlasy. Prečo keratín? To sa dozviete a pozrite si aj 6 produktov, ktorým sa v ošetrovaní vlasov nič nevyrovná!

Ráno vstanete, pozriete sa do zrkadla a vidíte vlasy, ktoré sa podobajú na slamu. Dotknete sa ich a cítite, aké sú lámavé, drsné a suché. Rozštiepené končeky už ani nepočítate, pretože ich beriete ako súčasť vašich vlasov. Vaše vlasy sú nevýrazné, suché a bez lesku. Môžete s tým niečo urobiť?

Ako ošetriť poškodené vlasy?

Každé poškodenie sa dá opraviť. Aj to najzávažnejšie. Niekedy si musíte dať vlasy podstrihnúť, ale nakoniec väčšina problémov s vlasmi sa dá vyriešiť pomocou správnych vlasových prípravkov – najmä tých s obsahom keratínu.

Keratín je základný proteín, z ktorého sú vytvorené naše vlasy. Je vo forme malých kutikúl, ktoré sa podobajú na strešné škridle, a tak ako škridle pokrývajú strechu, kutikuly pokrývajú vlas. Sú na sebe navrstvené a obaľujú každý jeden vlas, čím mu zabezpečujú ochranu a odolnosť. Ak je vlas poškodený, tak sa obal oslabuje, čo znamená, že mu chýba keratín.

Takže ak si plánujete vlasy ostrihať, lebo si myslíte, že už nič nemôže vašim unaveným vlasom pomôcť, najprv vyskúšajte keratínovú masku.

Najlepšia maska na poškodené vlasy

Akú kúru musíte použiť, aby sa vám podarilo úplne ošetriť vlasy? Najrozumnejším riešením sa zdá byť maska na vlasy, lebo funguje vnútri vlasu, nie len v jeho povrchovej vrstve, ako je to u kondicionéru na vlasy. Ale nepoužívajte len tak hocijakú masku! Ak chcete vidieť najlepšie účinky, siahnite po produkte, ktorý bol vytvorený na splnenie potrieb poškodených vlasov. Inými slovami, mali by ste si nájsť masku na vlasy, ktorá:

● je bohatá na živiny, ale neobsahuje parabény, ftaláty, PEG a iné ingrediencie, ktoré by mohli dehydratovať a zničiť vaše vlasy ešte viac.
● obsahuje keratín, najlepší je hydrolyzovaný, lebo jeho molekuly sú dostatočne malé na to, aby prenikli do hĺbky vlasu, ošetrili pramene vlasov zvnútra.
● robí viac ako len zvrátenie poškodenia, to znamená, že aj vyživuje, oživuje, hydratuje, posilňuje, zlepšuje odolnosť a chráni.
● je výborne hodnotená a má pozitívne recenzie od žien, ktoré ju používajú a odporúčajú, a taktiež od profesionálov, vlasových stylistov a majiteľov salónov.

S týmito tipmi by malo byť hľadanie tej správnej masky na poškodené vlasy jednoduchšie. Poďme na to!

Top 6 Keratínových masiek na vlasy

Ak nemáte čas hľadať najvhodnejšiu masku na vlasy alebo ak je pre vás náročné vyznať sa v komplikovanom INCI zozname ingrediencií, mal by vám s tým pomôcť prehľad masiek, ktorý je popísaný nižšie. Je v ňom 6 najlepších masiek pre poškodené vlasy – keratínové masky na vlasy, ktoré sa oplatí používať. Prípravky, ktoré sú uvedené v zozname odporúčajú aj profesionálni vlasoví stylisti, čo je nevyvrátiteľným dôkazom vysokej kvality produktov. V neposlednom rade, nižšie uvedené masky sú momentálne najlepšou voľbou podľa používateliek.

1. NANOIL, KERATIN HAIR MASK

Najlepšia maska na vlasy Nanoil Keratin Hair Mask

Nanoil keratínová maska na vlasy je najlepším riešením pre poškodené vlasy. A to nielen preto, že je zložená zo vzácneho hydrolyzovaného keratínu, ktorý má silné ošetrujúce schopnosti, ale aj kvôli tomu, že je to nezaťažujúca kúra s vysokou efektivitou, ktorá obsahuje len tie najlepšie ingrediencie. Táto maska na vlasy je okrem keratínu obohatená aj o pantenol a pre vlasy bezpečné silikóny. Vďaka týmto dvom ingredienciám Nanoil Keratin Hair Mask opraví poškodenie už za niekoľko týždňov a prinavráti vlasom zdravie a krásu. Najväčšou výhodou tejto masky je fakt, že zlepšuje vzhľad vlasov už po prvom použití. Nechajme masku ukázať svoju silu tým, že ju aplikujeme na čerstvo umyté vlasy. Odstráňte ju po 15 minútach a odhalíte super hladké, žiarivé vlasy, ktoré sa zároveň ľahko rozčesávajú. S touto maskou bezpochyby posuniete svoju vlasovú rutinu do úplne nového levelu.

Viac informácií na: www.nanoil.sk

2. PHYTO, PHYTOKERATINE EXTREME MASK

Ďalšou maskou na vlasy, ktorá je odporúčaná pre jemné, matné a poškodené vlasy je Phytokeratine Extreme Mask od značky Phyto. Je to reparačná maska na vlasy s obsahom rastlinného keratínu, ktorý je zložený z 18 rôznych aminokyselín. V tomto produkte je keratín doplnený o bambucké maslo a baobabový olej, čo znamená, že táto receptúra nie je vhodná pre všetky typy vlasov, lebo môže zaťažiť vlasy, ktoré netolerujú rastlinné oleje. Vo väčšine prípadov však Phyto keratínová maska na vlasy odvráti poškodenie, vyživí vlasy, posilní a dodá im zdravý lesk. I keď je jednoduché dosiahnuť efekt hĺbkového ošetrenia vlasov, musíte za to zaplatiť celkom vysokou cenou – skutočne, je to jedna z najdrahších keratínových masiek na vlasy.

3. GOLDWELL, KERASILK CONTROL MASK

Keratínová maska na vlasy od Goldwell je ďalšou z ponuky pre tých, ktorí hľadajú kozmetický prípravok, ktorý opraví ich poškodené vlasy. Keďže je zložená z dvoch veľmi cenných látok: keratínu a pantenolu, tak sa dá skvele použiť ako domáca kúra na ošetrenie vlasov. Bohužiaľ, v zozname ingrediencií sú uvedené aj látky, ktoré majú pochybný efekt na vlasy. Goldwell Kerasilk Control Mask je maska, ktorej hlavnou úlohou je zanechať vlasy po umytí perfektne jemné, a to robí skutočne dobre, a zároveň predchádza vyblednutiu farieb. Nakoniec, odporúča sa ju používať na neposlušné a nezvládnuteľné vlasy, ktoré je potrebné skrotiť.

4. MONTIBELLO, KERATIN FORCE MASK

Hoci sa Montibello umiestnilo tesne pred pódiom, neznamená to, že si nezaslúži pozornosť. V malom kelímku nájdete prípravok bohatý na keratín – proteín zodpovedný za hĺbkové ošetrenie vlasov. Tento produkt navyše obsahuje aj rastlinné proteíny a guarovú gumu, ktorá podporuje účinky masky Montibello Keratin Force Mask na ošetrovanie vlasov. Najviac zo všetkého je to maska na ochranu pred vysokou teplotou a odporúča sa ju používať pred horúcim stylingom vlasov na minimalizovanie rizika poškodenia vlasov vplyvom vysokej teploty. Dobrou správou je, že tento produkt je cenovo dostupný a bežne sa používa vo vlasových salónoch. Na uľahčenie rozčesávania a ochranu vlasov vám stačí len malá dávka produktu.

5. KEUNE, CARE KERATIN MASK

Najdrahšia maska v tomto zozname a vo všeobecnosti aj celkovo jedna z najdrahších masiek na vlasy je Keune Care Keratin Mask. Ak si chcete túto masku kúpiť, musíte mať majland. Na oplátku budete mať prípravok s vysokým obsahom keratínu, pantenolu, bambuckého masla a unikátneho Quat komplexu, ktorý chráni vlasy pred vysokými teplotami. Tento kozmetický prípravok sa odporúča hlavne pre jemné vlasy, ako aj vlasy, ktoré sa rýchlo zvlnia. Vlasom prinavráti vlhkosť, posilní ich a ochráni napríklad pred lámavosťou. Najlepšie na tomto prípravku je množstvo času, ktoré potrebujete na ošetrenie – opláchnuť ju môžete už za 2 minúty.

6. BRAVE. NEW. HAIR., KERATIN MASK

Dokonca aj Brave. New. Hair. má masku na slabé, lámavé a neposlušné vlasy. Tento zdanlivo obyčajný produkt, ktorý si môžete zadovážiť za celkom nízku cenu, zanecháva vlasy silnejšie a hladšie. Jej úlohou je tiež zlepšiť hydratáciu vlasov a zjednodušiť styling. Tento produkt okrem keratínu obsahuje aj dva oleje: baobabový a tamanu. Receptúra je bez sulfátov, silikónov a vazelíny, čo znamená, že má celkom dobré zloženie. Brave. New. Hair. Keratin Mask nie je najpopulárnejšou maskou na vlasy, preto sa umiestnila na poslednom mieste v tomto rebríčku. Ak sa ju rozhodnete vyskúšať, je vysoko pravdepodobné, že vás produkt pozitívne prekvapí. Hlavne po tom, čo si uvedomíte, ako ľahko sa používa a aká dobrá je pre vaše vlasy.

Ďalší článok

Pozrite si náš rebríček 8 najlepších špirál na obočie a vyberte si tú najlepšiu!

St mar 31 , 2021
Špirála na obočie je produkt, s ktorým si spravíte dokonalý make-up bez zaťaženia chĺpkov. Podobá sa na bežnú špirálu, ale má inú konzistenciu a tvar kefky. Výsledok ako po farbení hennou… so špirálou! Ako si vybrať tú najlepšiu? Poznáme odpoveď. Predstavujeme vám 8 najlepších špirál na obočie, ktoré vykúzlia ohromujúci […]
Špirála na obočie