Spongy face washer – Konjac sponges.

Čo je Konjac špongia?

konjac_szivacsV podstate je Konjac špongia špongia vyrobená z ázijskej rastliny so zložitým názvom Amorphophallus Konjac. Táto rastlina obsahuje množstvo výživných prírodných látok ako proteíny, železo, meď, zinok a vitamíny A, E, D, B1, B12 a C. Špongia je skvelá na čistenie citlivej pokožky, keďže je prírodná a nedráždi. Výrobok je biodegradabilný a nezaťažuje životné prostredie. Tieto kozmetické špongie sa vyrábajú ručne v sterilných podmienkach a pri výrobe sa nepoužívajú žiadne konzervačné látky a chemikálie.

Konjac sponges dostanete kúpiť v rôznych farbách a veľkostiach. K dispozícii sú univerzálne špongie, špongie so zeleným, červeným alebo ružovým bahnom z Francúzska, špongie s bambusom a podobne. Každá je určená na iná typ pokožky. Nie je žiadne prekvapenie, že dostanete aj špongiu špeciálne pre malé deti. Konjac dokonca ponúka aj špongie pre domácich miláčikov, hlavne pre psov. Vo všeobecnosti možno povedať, že tieto špongie sú jemné, nepoškodzujú epidermu, nedráždia ani nevysušujú a sú veľmi príjemné.

Ako si čistiť tvár s pomocou Konjac špongia?

94_the-konjac-sponge-makeuplaza_nagyKonjac špongia nielenže čistí vašu tvár, ale ju aj jemne masíruje. Táto špongia dokáže účinne odstrániť všetky nečistoty z pleti vrátane uhrov s čiernymi hlavičkami a zostavá iba čistá a krásna pleť. Vďaka masáži sa rozprúdi krv, pokožka sa lepšie prekrví a dostáva tak viac výživy. Špongia má zásadité pH a prispôsobuje sa pH pokožky. Jej veľkosť je porovnateľná s veľkosťou ruky dospelého človeka. Ale platí to len keď je mokrá. Po uschnutí sa špongia scvrkne. Ako teda používať Konjac špongia? Pred použitím sa doporučuje namočiť špongiu v teplej vode. Potom krúživými pohybmi jemne masírujte pokožku na tvári, čím sa odstraňujú odumreté bunky epidermy a zlepšuje cirkulácia krvi Špongiu môžete použiť aj v kombinácii s kozmetickým prípravkom podľa vášho výberu. Úplne však postačí malé množstvo daného prípravku, pretože špongia má sama o sebe čistiace vlastnosti a vylepšuje vstrebávanie kozmetiky. Vďaka Konjac sponges môžete účinne hydratovať pleť, odstraňovať pleťové masky alebo tiež odličovať sa.

Konjac špongia – ako sa o ne starať?

Len od vás záleží, koľko vám špongia Konjac špongia vydrží. Mala by sa vymieňať približne raz za tri mesiace, alebo keď sa začne trhať. Ak si všimnete pleseň alebo niečo podobné, jednoznačne špongiu ihneď vymeňte a nepoužívajte ju. Po každom použití je potrebné špongiu vysušiť, vyžmýkať a zavesiť ju niekam aby preschla. Je zakázané ju nechávať v sprchovom kúte, dokonca by nemala byť ani v kúpeľni, pretože je tam zvýšená vlhkosť a ak nedokáže uschnúť, ľahko splesnivie. Ak ju chcete vyčistiť od zvyškov kozmetických prípravkov, ponorte ju na chvíľu do vriacej vody a potom nechajte uschnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalší článok

Prečo a ako používať zvýrazňovač Skinflash Dior

St sep 28 , 2016
Zvýrazňovače alebo rozjasňovače sú veľmi praktické kozmetické prípravky. Vďaka nim sa pokožka stane krajšou a pôsobí zdravšie a prirodzenejšie, aj keď je to iba optický efekt. Dokážu zväčšiť oči, samozrejme tiež len opticky a váš pohľad bude viac expresívny. Viete ako ich správne aplikovať? Ukážeme si to na príklade výrobku […]