Vaša domáca ochrana proti slnku.

Slnečné žiarenie je nebezpečná vec. Samozrejme, na jednej strane dokáže produkovať v koži vitamín D, ktorý je nevyhnutný na ochranu organizmu proti chorobám, ale ak na slnku strávime príliš dlhý čas, výsledkom sú popáleniny kože. Aby sme sa takýmto nepríjemnostiam vyhli, chránime pokožku vhodným slnečným filtrom. Takýto opaľovací krém si môžete vyrobiť aj sami u vás doma.

Domáci krém s UV filtrom – príprava.

Na prípravu vášho domáceho opaľovacieho krému budete potrebovať nasledovné ingrediencie: 125 ml mandľového alebo olivového oleja, 60 ml kokosového oleja (má prírodný filter SPF 4), 60 ml včelieho vosku, dve lyžice oxidu zinočnatého (má filter SPF 20+,) jednu čajovú lyžičku vitamínu E z kapsule, dve lyžice Shea masla (má prírodný filter SPF 4-5) a nejaký vonný olej, podľa vášho výberu. E vitamín ani vonné oleje pri príprave použiť nemusíte, ak ich nemáte. Ostatné komponenty okrem oxidu zinočnatého riadne premiešajte nad vodným kúpeľom, aby sa rozpustili. Potom pridajte zinok a znovu premiešajte. Nalejte do skleného pohára s tmavým sklom, aby krém dlhšie vydržal. Nechajte ho ochladnúť a stuhnúť.

proti slnku

Opaľovací krém – užitočné tipy.

Váš domáci opaľovací krém poskytuje ochranu SPF 20. Ak ju chcete zvýšiť, pridajte viac oxidu zinočnatého. Tento krém nie je odolný proti vode, preto sa po kúpaní nezabudnite znovu natrieť. Natierajte sa približne raz za dve hodiny. Váš opaľovací krém skladujte na chladnom a suchom mieste. Mal by vydržať približne šesť mesiacov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ďalší článok

Nanoil Retinol Face Serum – prečo je to vaše nové must-have v starostlivosti o pleť?

Po sep 9 , 2019
Vrásky, pigmentové škvrny, suchá a napätá pokožka? Nikto si to nezaslúži! Preto všetci potrebujeme efektívny produkt proti starnutiu na hydratáciu a revitalizáciu pleti. Taký, ako je Nanoil Retinol Face Serum. Predstavujeme vám novinku! Máte problémy nájsť si ten správny produkt na starostlivosť o pleť? Tento problém často ovplyvňuje ľudí, ktorí […]
sérum na tvár s retinolom Nanoil